Mutfak Dekorasyonu

Yeni seneye girmeden 2023 mutfak dolapları modelleri piyasada kendini göstermeye başladı. Yemek yapmak için çalışan çalışmayan tüm insanlar en az günde bir ya da iki defa mutfağı kullanır. Herkes hoş tasarımlı ve göze hitap eden bir mutfak kullanmak ister. Yemek yapmayı beğenmeyenler dahi neşeli bir mutfakta zaman geçirmekten beğenir.

Bazı insanlar için yemek yapmak istektir. Yemek yapmayı çok hoşlananlar için mutfak tasarımı ekstra ehemmiyetlidir. Mutfağı daha hoş kılan muhtelif yollar vardır. Kimi insan aksesuarlar ile kimi insan zemin ve mobilyaları ile bazısı da beyaz eşyaları ile mutfağını ön tasarıya çıkarır. Mutfak dolapları geniş bir alanı içerdiği için tasarımda büyük bir ehemmiyet talep eder. 2033 senesinde hangi dolap modeli moda araştıralım.

Komple Mutfak Tadilat Dekorasyon : Lake Malzeme Mutfak Dolapları

MDF malzemeden dolapların üzerine lake kaplanır. Bu şekilde parlak bir görünüm elde edilir. Malzeme parlak olduğu için dolaplara temiz bir hava verir. Beyaz lake kullanılan bir dolap mutfağın daha ferah görünmesini sağlayacaktır.

Geniş mutfaklarda dolap sayısı fazla olduğundan daha çok tercih edilir. Ayrıca lake olduğu zaman kulplu dolap formundan çok kulp olmayan ya da gizli kulp takılmış dolaplar tercih edilmelidir. Böylece daha modern bir hava elde edilir. Kulplu model tercih edilmek istenirse siyah ya da füme kulp tercih edilebilir.

Komple Mutfak Tadilat Dekorasyon: İki Renkle Tasarlanmış Mutfak Dolapları

Bir kaç yıldır mutfak dolaplarında iki renkli seçimler çok popülerdir. Modern görünüm ve ferah bir hava sağlayan bu dolap tasarımı, sevilen modeller arasındadır. Mutfağın alanına ve şekline göre iki renkli mutfak dolabı için renk tonları seçimi yapılır. Ayrıca odanın ışık alma miktarına bağlı olarak koyu veya açık tonlar tercih edilebilir. Güneş ışığı az alan bir odaysa açık tonlar, güneş ışığını yeterli miktarda alan odalardansa koyu tonlar tercih edilebilir.

Bu renk tercihlerinde iki renk kullanılacağı için alt ve üst dolapların rengi de kendi içinde önemlidir. İki renkten daha koyu olan alt dolaplarda, açık olan ise üst dolaplarda kullanılır. Üst taraf açık renk olunca odaya genişlik verir. Özellikle küçük mutfak odalarında bu kriter önemlidir. Küçük bir alanda üst dolabı koyu kullanmak odayı daha da küçük gösterir.

01.

02.

03.

04.