Salon Dekorasyonu

Salon Dekorasyonu

Yaşam alanlarında günümüzün en çok zamanının geçtiği salonlarımızın konut dekorasyonu yaşam ve konfor açısından çok ehemmiyetlidir. Işığın, perde tercihinin ve mobilyaların doğru konumlandırılması pozitif tesir oluşturan salon dekorasyonuna sahip olmanıza verimli olacaktır. Konut dekorasyonu mevzusunda söylemiş olduğumuz bu tekniklerin uygulanabilmesi deneyim ile değişmezdir.

Yukarıyada daha evvel tasarım ve imalini yapmış olduğumuz bir çok şahsa özel salon dekorasyonu fotoğrafları görmektesiniz. Tüm modellerin birebir benzerini yapabileceğimiz gibi sizin renk, alkış, arzu ve arzlarınıza göre tasarım da yapabiliriz. Yapmanız gereken tek şey irtibat sayfamızdan buluşma arz formunu doldurarak mimarlarımızla irtibat kurmaktır.

Salon Dekorasyon Fikirleri

Salon dekorasyonu için yenilikçi ve yaratıcı fikirler ile şık ve kullanışlı bir salon dekorasyonu yapmak senin elinde! Eşsiz bir salon yaratmak istiyorsan hemen tıklayarak başlayabilirsin!

Salon dekorasyonu için yenilikçi ve yaratıcı fikirlere lüzum dinliyorsan, doğru yerdesin. İster, trendlere uygun tercihler yaparak salonun stilini modaya uydur; istersen de zamansız mobilyalarla uzun seneler süresince kullanabileceğin, şık ve kullanışlı bir dekorasyon oluştur. Salon dekorasyon modelleri arasında her ikisi için de değişik stillere hitap eden bir hayli seçenek bulabilirsin. İşte; esin alabileceğin, muhtelif tarzlardaki salon dekorasyon misalleri:

Vitrin Yerine Kütüphane Kullan

Daha Önceki tip salon dekorasyonları için olmazsa olmaz mobilyalardan biri olan sergenler; popülerliğini çoktan kaybetti. Bunun yerine değişik kütüphane modelleri salonlardaki yerini almaya başladı. Sen de kitaplarını evin değişik köşelerindeki raflara veya ufak, dar kitaplıklara sıkıştırmak yerine salonda kullanacağın azametli bir kütüphanede sergiye çıkararak; salon dekorasyonuna değişik bir değişte bulunabilirsin. Sırça kapaklı kütüphaneler, bu anlamda ideal bir tercih olacaktır. Sarih raflardan oluşan kütüphanelerdeki tozlanma meselesinin önüne geçebileceğin sırça kapaklı mahsullerde; LED aydınlatma çözümleri uygulayarak kitapların ve mobilyanın hatasız bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsin. Elindeki salon sergenlerini ise dilersen ikinci el olarak satışa çıkarabilir ya da değişik bir renge boyayıp; salonda retro tesiri yaratan özgün bir dekorasyon üzüntüanı olarak değerlendirebilirsin.

Zamansız Koltuk ve Çekyat Modellerini Keşfet

Salonda sıradan stilde bir dekorasyon yapmayı kastediyorsan; senelerdir trend listesinde dorukta oturan ve uzun bir vakit daha yerini gözetecek gibi gözüken chester koltuk modellerine göz atabilirsin. Kapitone ayrıntıları, kıvrımlı hatları ve elegan görünümü ile değişik stillere uygun olarak yine açıklansa da sıradan havasından ödün vermeyen bu modeli sen de salon dekorasyonunda kullanabilirsin. Çağdaş stilde bir salon dekorasyonuna sahip olmak istiyorsan; seçimini minimal çekyat ve koltuk modellerinden yana yapabilirsin. Bu stil, mübalağalı ayrıntılardan temizletilmiş, yalın ve zamansız koltuk modellerini aktüel dekorasyon trendleri süratle değişiyor olsa da, hemen her stildeki salonda uzun seneler boyu rahatlıkla kullanabilirsin.

Yaratıcı Salon Dekorasyonu Fikirleri ile Fark Yarat

Salonun tekdüze görünümünden bunaldıysan; renkli aksesuarlar ve kendine özgü ayrıntılarla bu mekâna tertemiz bir ebat kazandırabilirsin. Beğendiğin bir müzik aletini duvar aksesuarı olarak kullanabilir; çocukluk bisikletinin lastiklerinden yapacağın kendin yap projeleri ile salon dekorasyonuna nostaljik ve anlamlı değişlerde bulunabilirsin. Aile resimlerinizi bastırıp jüt ipler ve tahta mandallar takviyeyi ile salonda dikkat toplayan bir anı duvarı oluşturabilir; peri ışıklar ile süsleyeceğin bu duvarın önüne rahat bir berjer, ufak bir yan sehpa ve sıcacık bir koltuk battaniyesi yerleştirerek salon dekorasyonunda kendine özel sıcak bir köşeye yer verebilirsin.

Salonda uygulayabileceğin değişik dekorasyon fikirleri elbette bunlarla hudutlu değil. Tabanda, duvarda, mobilya tercihlerinde ve aksesuarlarda, salonuna renk katacak daha bir hayli değişik fikir üretebilirsin. Suni nebatlar, duvar stickerları, gizeme dışı aydınlatma personelleri ve uslu mobilya tasarımları gibi fikirler ile yenilikçi, şık ve kullanışlı bir salon dekorasyonu yapmak senin elinde!