Salon Tadilat Dekorasyonu

Salon Dekorasyonu

Yaşam alanlarında günümüzün en çok zamanının geçtiği salonlarımızın ev dekorasyonu yaşam ve konfor açısından çok önemlidir. Işığın, perde seçiminin ve mobilyaların doğru konumlandırılması pozitif tesir oluşturan salon dekorasyonuna sahip olmanıza faydalı olacaktır. Ev dekorasyonu konusunda söylemiş olduğumuz bu tekniklerin uygulanabilmesi tecrübe ile değişmezdir.

Yukarıyada daha evvel tasarım ve yapımını yapmış olduğumuz bir çok bireye özel salon dekorasyonu resimleri görmektesiniz. Tüm modellerin birebir eşini yapabileceğimiz gibi sizin renk, beğeni, arzu ve taleplerinize göre tasarım da yapabiliriz. Yapmanız gereken tek şey bağlantı sayfamızdan buluşma talep formunu doldurarak mimarlarımızla bağlantı kurmaktır.

Salon Dekorasyon Fikirleri

Salon dekorasyonu için yenilikçi ve yaratıcı fikirler ile şık ve kullanışlı bir salon dekorasyonu yapmak senin elinde! Eşsiz bir salon yaratmak istiyorsan hemen tıklayarak başlayabilirsin!

Salon dekorasyonu için yenilikçi ve yaratıcı fikirlere ihtiyaç dinliyorsan, doğru yerdesin. İster, trendlere uygun seçimler yaparak salonun tarzını modaya uydur; istersen de zamansız mobilyalarla uzun yıllar süresince kullanabileceğin, şık ve kullanışlı bir dekorasyon oluştur. Salon dekorasyon modelleri arasında her ikisi için de farklı tarzlara hitap eden bir hayli alternatif bulabilirsin. İşte; esin alabileceğin, muhtelif stillerdeki salon dekorasyon örnekleri:

Vitrin Yerine Kütüphane Kullan

Eskiki tip salon dekorasyonları için olmazsa olmaz mobilyalardan biri olan sergenler; popülerliğini çoktan kaybetti. Bunun yerine farklı kütüphane modelleri salonlardaki yerini almaya başladı. Sen de kitaplarını evin farklı köşelerindeki raflara veya küçük, dar kitaplıklara sıkıştırmak yerine salonda kullanacağın azametli bir kütüphanede sergiye çıkararak; salon dekorasyonuna farklı bir dokunuşta bulunabilirsin. Cam kapaklı kütüphaneler, bu anlamda ideal bir seçim olacaktır. Sarih raflardan oluşan kütüphanelerdeki tozlanma meselesinin önüne geçebileceğin cam kapaklı mahsullerde; LED aydınlatma çözümleri uygulayarak kitapların ve mobilyanın kusursuz bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsin. Elindeki salon sergenlerini ise dilersen ikinci el olarak satışa çıkarabilir ya da farklı bir renge boyayıp; salonda retro tesiri yaratan özgün bir dekorasyon yeisanı olarak değerlendirebilirsin.

Zamansız Koltuk ve Kanepe Modellerini Keşfet

Salonda sıradan tarzda bir dekorasyon yapmayı hedefliyorsan; yıllardır trend listesinde dorukta oturan ve uzun bir süre daha yerini koruyacak gibi gözüken chester koltuk modellerine göz atabilirsin. Kapitone detayları, kıvrımlı hatları ve elegan görünümü ile farklı tarzlara uygun olarak yeniden açıklansa da sıradan havasından ödün vermeyen bu modeli sen de salon dekorasyonunda kullanabilirsin. Modern tarzda bir salon dekorasyonuna sahip olmak istiyorsan; tercihini minimal kanepe ve koltuk modellerinden yana yapabilirsin. Bu tarz, abartılı detaylardan arındırılmış, yalın ve zamansız koltuk modellerini güncel dekorasyon trendleri hızla değişiyor olsa da, hemen her tarzdaki salonda uzun yıllar boyu rahatlıkla kullanabilirsin.

Yaratıcı Salon Dekorasyonu Fikirleri ile Fark Yarat

Salonun monoton görünümünden sıkıldıysan; renkli aksesuarlar ve kendine özgü detaylarla bu mekâna pak bir boyut kazandırabilirsin. Hoşlandığın bir müzik aletini duvar aksesuarı olarak kullanabilir; çocukluk bisikletinin lastiklerinden yapacağın kendin yap projeleri ile salon dekorasyonuna nostaljik ve anlamlı dokunuşlarda bulunabilirsin. Aile fotoğraflarınızı bastırıp jüt ipler ve tahta mandallar yardımı ile salonda dikkat çeken bir anı duvarı oluşturabilir; peri ışıklar ile süsleyeceğin bu duvarın önüne rahat bir berjer, küçük bir yan sehpa ve sıcacık bir koltuk battaniyesi yerleştirerek salon dekorasyonunda kendine özel sıcak bir köşeye yer verebilirsin.

Salonda uygulayabileceğin farklı dekorasyon fikirleri elbette bunlarla sınırlı değil. Tabanda, duvarda, mobilya seçimlerinde ve aksesuarlarda, salonuna renk katacak daha bir hayli farklı fikir üretebilirsin. Yapay nebatlar, duvar stickerları, sırra dışı aydınlatma personelleri ve uslu mobilya tasarımları gibi fikirler ile yenilikçi, şık ve kullanışlı bir salon dekorasyonu yapmak senin elinde!